Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ИЗГРАДЊА ВОДОВОДНЕ МРЕЖЕ У ГОРЊИМ И ДОЊИМ ВРЕЛИМА И ВИШЊИКУ

На подручју Горњих и Доњих Врела и Вишњика у току је изградња 9,5 километара водоводне мреже. Радове вриједне 120.000 КМ суфинансирају општина Брод и град Дервента уз учешће мјештана са овог подручја.

Технички директор ЈКП „Комвод“ Ново Шљивић, истиче да је ријеч о веома битном пројекту за мјештане који живе на рубном дијелу општине. „Тренутно се гради 2,2 километра водоводне линије на подручју Доњег Вишњика гдје ће 12 домаћинства добити питку воду, а радови ће бити настављени на подручју Горњег Вишњика и Доњих Врела изградњом 4,2 километра нове водоводне линије на коју ће бити спојено 25 домаћинстава“ рекао је Шљивић. Додао је да радови теку планираном динамиком, те да се завршетак пројекта, очекује крајем ове године.

У наредном периоду, по његовим ријечима, у плану је изградња дистрибутивне водоводне мреже на подручју Мале Бруснице и Доњих Врела гдје ће нешто више од 50 домаћинстава, бити спојено на нову водоводну линију.

Извор: Радио Брод