ЗАВРШЕНО АСФАЛТИРАЊЕ ДИОНИЦЕ ПУТА У ГОРЊИМ КОЛИБАМА, А РАДИ СЕ И НА ДРУГИМ ПУТНИМ ПРАВЦИМА ШИРОМ ОПШТИНЕ БРОД
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 7 Augusta, 2025 у 14:31

Предузеће „МГ Минд“ данас је завршило асфалтирање локалног пута у Мјесној заједници Горње Колибе. Ријеч је о дионици дугој 330 метара, за чију реконструкцију је уз подршку Министарства за људска права и избјеглице Босне и Херцеговине, а посредством Фонда за повратак БиХ издвојено укупно 34.866,00 КМ.
Побољшање путне инфраструктуре представља један од приоритета локалне администрације, а према ријечима начелника општине Брод Милана Зечевића, план је да се до краја године реализује још неколико важних пројеката.
"Мислим да је ово добар наставак приче коју можемо повезати за асфалтирањем пута у Засавици, или, како ми кажемо Колибарским путем, јер овим путним правцем ће се створити једна много квалитетнија и много проходнија линија и повезивања мјештана и других села, осим Колиба, Новог Села, Зборишта и Барице са источним дијелом наше општине, чиме ћемо смањити трошкове путовања нашим грађанима и створити веома важан везни пут и веома важан путни правац на подручју наше општине“, истакао је Зечевић.
Додао је да је ово само један од путних праваца на којима се тренутно ради.
"Почели су радови на припреми пута у Горњем Клакару, а ушли смо у завршну фазу радова у Лијешћу и такође улазимо у завршну фазу у Мјесној заједници Карађорђево, тј. Махала гдје радимо у улици 1. Маја и Улици жртава усташког терора и гдје ћемо завршити идуће седмице и слој пресвлачења асфалтом“, истакао је начелник општине.
Расписани су тендери за радове у Стадионској улици, али и за асфалтирање путних праваца из заједничких средстава Општине Брод и мјештана.
"Ријеч је о граничном путу између Винске и Горњег Клакара, Улици Исидоре Секулић и Улици Карађорђа Петровића. Такође, расписан је и тендер за асфалтирање једног путног правца у Доњем Клакару, а очекујемо да ће убрзо изабрано предузеће, након што заврши припремну фазу у Горњем Клакару, прећи на припрему 1600 метара пута у Горњим Врелима, а повезује пут од Липе према Видиковцу“, казао је Зечевић и додао:
"Можемо рећи да ће сви ти радови бити окончани до краја деветог мјесеца и да ћемо успјешно закључити ову грађевинску сезону са око 7,5 километара нових асфалтираних дионица које ће грађани моћи да користе“.





ГРАДСКИ БАЗЕНИ ПОЧЕЛИ СА РАДОМ – ДАНАС ЈЕ УЛАЗ БЕСПЛАТАН, А РЕДОВНЕ ЦИЈЕНЕ ИСТЕ КАО ПРОШЛЕ ГОДИНЕ
Градски базени у Броду данас су званично почели са радом, чиме је отворена купалишна сезона 2026. године. Поводом почетка сезоне улаз је данас бесплатан за све посјетиоце, редовне цијене…
17.06.2026 12:43
MAЛИШАНИ ИЗ БРОДА ОТПУТОВАЛИ НА МОРЕ У СКЛОПУ ПРОЈЕКТА „СОЦИЈАЛИЗАЦИЈА ДЈЕЦЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ“
Седморо дјеце из Брода јутрос је отпутовало на љетовање на црногорско приморје у оквиру пројекта „Социјализација дјеце Републике Српске“, који реализује Јавни фонд за дјечју заштиту Републике Српске. Малишане су…
17.06.2026 09:58
ПОЧЕЛА ИСПЛАТА СОЦИЈАЛНИХ ДАВАЊА ЗА МЈЕСЕЦ МАРТ
Одјељење за финансије Општине Брод обавијестило је кориснике новчаног додатка за његу и помоћ другог лица, кориснике личних инвалиднина, те кориснике сталне новчане помоћи да је данас, 16. јуна почела…
16.06.2026 17:39