+387 53 610 116

Вијести

ЕКИПА „ПРЊАВОР МЕРИДИЈАНБЕТ“ ОДБРАНИЛА ТИТУЛУ НА БАСКЕТ ТУРНИРУ „3×3 БРОД“

Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 26 Jula, 2025 у 23:22

Eкипа „Прњавор Меридијанбет“, прошлогодишњи побједници турнира у уличној кошарци „3х3 Brod Riverside Championship“, ове године су одбранили титулу и освојили награду од 1500 конвертибилних марака (КМ). Друго мјесто и награда од 500 КМ припали су екипи „Медик Плус Модрича“.

Побједнички тим је јуче освојио турнир у Шамцу, али их, према ријечима Мирзе Тодоровца, то није спријечило да остваре свој циљ и изборе се за главну награду у Броду.

"Ми смо овдје дошли са намјером да дођемо до финала и да освојимо, што смо и остварили. Играмо већ неко вријеме заједно и лијепо је кад се труд исплати, дефинитивно", истакао је Мирза.

Ове године, у Броду су се састали квалитетни баскеташи из Републике Српске, Федерације БиХ, Србије и Хрватске. Тодоровац је нагласио да је упркос тако јакој конкуренцији, његов тим озбиљно схватио свој задатак, па успјех није изостао.

"Искрено, драго нам је видјети да долазе екипе из Србије. Увијек је добар меч с њима. Србијанска баскет сцена је на јако високом нивоу, тако дам је изузетно драго када дођу овдје", изјавио је Тодоровац и додао да ће се вратити у Брод и сљедеће године.

Александар Иветић из екипе Медик Плус Модрича казао је да финални меч са редовним ривалима испод обруча није било лак, али да је побједа заслужено припала противнику.

„Био је добар баскет против наших сталних ривала из Прњавора. Борили смо се до резултата 12:12, 13:13, послије тога су њима ушла два-три тешка шута, ми смо некако стали у одбрани. Нисмо имали тај неки препознатљив наш притисак, мало је фалило концентрације и отишло је овај пут на њихову страну. Честитам им, наравно, заслужили су“, казао је Иветић.

Александар на бродском турниру учествује већ четири године и наглашава да у четвртфиналу, полуфиналу и финалу квалитетних мечева не недостаје, те да се са пуним правом налази у „Никшићко 3x3 лиги Републике Српске“.

Горан Гарачић, организатор турнира је нагласио да се данас у Броду играо очекивано одличан баскет.

"Што се тиче квалитете баскета апсолутно очекивано, врхунски баскет. Пет-шест врхунских екипа које су до самог финала, неизвјесно је било и честитам побједницима. Прњавор је апсолутно заслужено дошао до титуле у Броду“, рекао је Гарачић.

Премда је плато испред Спортско-културног центра био спреман да дочека и играче и публику, због кише која је у поподневним часовима почела да пада, турнир се након шест одиграних утакмица, преселио и велику дворану.

„Жао ми је, наравно због тога јер је то значило да је мање људи видјело ово вечерас, али квалитет се турнира подигао и немамо бриге за идућу годину и надам се још бољем и још већем турниру“, казао је он.

Снаге је данас на терену одмјерило укупно 14 екипа, а у некима од њих играли су баскеташи из Шпаније и Њемачке. На жалост, због проблема на граници, тим из Мађарске који је најавио своје учешће, није могао да се појави на терену.

Турнир чији је покровитељ Општина Брод се наставља сутра у поподневним часовима када ће своје кошаркашке вјештине показати кадети.

news
ЈУБИЛАРНИ 10. МЕЂУНАРОДНИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР „БРОД 2026“ СЉЕДЕЋЕГ ВИКЕНДА НА СТАДИОНУ „ПОЛЕТА“

На стадиону Омладинског фудбалског клуба „Полет 1926“ у Броду наредног викенда, 20. и 21. јуна, биће одржан јубиларни 10. међународни фудбалски турнир „Брод 2026“, који ће окупити велики број младих…

16.06.2026 13:04

news
KУПАЛИШНА СЕЗОНА НА ГРАДСКИМ БАЗЕНИМА ПОЧИЊЕ 17. ЈУНА

Градски базени у Броду почињу са радом у сриједу, 17. јуна 2026. године, чиме званично почиње овогодишња купалишна сезона. Поводом отварања сезоне, сви посјетиоци ће првог дана имати бесплатан улаз.…

16.06.2026 07:52

news
У ПОНЕДЈЕЉАК ПОЧИЊЕ 47. АКВАРЕЛИСТИЧКА КОЛОНИЈА „САВА“

Изложбом радова насталих у прошлом сазиву, те симболичним уручењем кључа колоније у понедјељак, 22. јуна у 19.00 часова у просторијама Пошта Српске у Броду ће бити свечано отворена 47. по…

16.06.2026 07:33