+387 53 610 116

Вијести

ЕКИПА ЛАУНЏ БАР ЦЕНТАР ПОБЈЕДНИК КАДЕТСКОГ ТУРНИРА У УЛИЧНОЈ КОШАРЦИ

Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 28 Jula, 2024 у 22:17

Кадетскo такмичење у уличној кошарци у Броду које се одржава у склопу турнира „Никшићко пиво 3x3 лиге РС“ ове године окупило је 12 екипа, а титула најбоље припала је тиму Launge Bar Centar који је у финалу савладалао екипу Anubis Designe Studio.

Побједнички тим, сачињен од играча који иначе носе дресове Будућности из Бијељине, Игокее из Лакташа и бањалучког Борца, редовно игра турнире широм Републике Српске, а у Броду су ове године наступили први пут.  

„Конкуренција је као и на сваком турниру била јака. Дошли смо овдје у Брод јер смо то прижељкивали. Увијек гањамо највише циљеве на сваком турниру гдје год да одемо“, рекао је Аљоша Васиљевић члан екипе Launge Bar Centar.

Васиљевић је похвалио организацију, упркос томе што се турнир због временских прилика из парка преселио у велику дворану Спортско-културног центра у Броду.

„У бродској дворани је био заиста пријатан осјећај и стварно смо задовољни тереном“, казао је он и додао да се нада да ће и сљедеће године наступити на турниру у Броду.

И чланови другопласиране екипе задовољни су условима за игру и организацијом турнира. Упркос поразу у финалу, истичу да носе позитивна искуства из Брода.

„Утисци су супер, немам шта да кажем, осим да честитам побједнику. Играли смо на многим турнирима и овај је један од боље организованих“, истакао је Владимир Томић из екипе Anubis Designe Studio.

Горан Гарачић, тренер бродског кошаркашког клуба и организатор турнира похвалио је све учеснике кадетског такмичења.

„Сјајан баскет је био и стварно су момци у овом узрасту, 2007. годиште имали шта да покажу. Оно што ми је мало жао јесте што нас је јак вјетар отјерао у дворану и тамо смо одиграли завршницу турнира, полуфинале и финале“, изјавио је Гарачић и додао:

„Честитам стварно свим момцима који су дошли. Стварно су били фантастични. Фер игра, одлична кошарка, уз мало жала што нисмо остали вани да погледамо то све скупа“.

С обзиром на број екипа и чињеницу да се турнир у Броду одржава већ 13 година, нема бојазни да се та традиција неће наставити.

„То је најбитније од свега и маса ових дјечака који су дошли из других градова показују да нема проблема за будућност, и овог спорта, и нашег турнира и генерално овог једног начина дружења и начина живота, на крају крајева“, закључио је Гарачић.

Младим играчима честитао је и Вања Николић, шеф кабинета начелника општине Брод која је генерални покровитељ турнира. Он је нагласио да су управо оваква спортска дружења младих најбоља промоција наше општине широм Републике Српске.

news
НАРЕДНО СКУПШТИНСКО ЗАСЈЕДАЊЕ ЗАКАЗАНО ЗА 26. ЈУН

На данас одржаном колегијуму Скупштине општине Брод договорено је да се 18. редовна сједница СО Брод одржи у петак, 26. јуна 2026. године у сали СО Брод у згради Поште.…

12.06.2026 10:50

news
ФУДБАЛСКО ВЕЧЕ У СПОРТСКОМ ЦЕНТРУ ПОСЕБНО УСРЕЋИЛО НАЈМЛАЂЕ НАВИЈАЧЕ

Бројни љубитељи фудбала синоћ су у Великој дворани Спортског центра у Броду заједно пратили свечано отварање првенства и прву утакмицу на великом платну, уживајући у одличној атмосфери. Посебно узбуђење донијела…

12.06.2026 07:22

news
ПРЕДСТАВНИЦИ ОПШТИНЕ БРОД ПРИСУСТВОВАЛИ ОБИЉЕЖАВАЊУ ДАНА РУСИЈЕ У САРАЈЕВУ

Замјеник начелника општине Брод Дејан Чечавац и савјетник начелника општине Славиша Томичевић присуствовали су свечаном пријему организованом поводом Дана Русије у Амбасади Руске Федерације у Сарајеву. Присуство представника Општине Брод…

11.06.2026 17:42