Вијести

ГЕНЕРАЛНИ КОНЗУЛ РХ У ЗВАНИЧНОЈ ПОСЈЕТИ БРОДУ

Аутор: Зорица Кнежевић | Ажурирано: 11 Februara, 2022 у 10:57

Генерални конзул Хрватске у Бањалуци Зоран Пиличић посјетио је 22.11.2021. године општину Брод. Током састанка са начелником ове општине Зораном Видићем, разговарано је о могућностима побољшања стандарда живота грађана Брода кроз прекограничну сарадњу са Славонским Бродом и Бродско-посавком жупанијом.

Конзул Пиличић је рекао да треба тражити обострани интерес, Бродa и Славонског Брода и Жупаније, како би се реализовали одређени пројекти. Истакао је потребу грађана за изналажењем „могућност олакшања међусобне комуникације, промета и свега осталог“.

Руководство општине Брод увелико ради на успостављању контаката за пројекте од интереса за ову општину. Начелник општине Зоран Видић је навео да  данашњи састанак представља наставак разговора са Генералним конзулом који је започела раније општинска администрација, те истакао наду да ће наредне године доћи до одређених помака на реализацији конкретних пројеката на подручју Брода.

Генерални конзул Хрватске у Бањалуци Зоран Пиличић са начелником општине Брод Зораном Видићем разговарао је о пројектима прекограничне сарадње

Извор: Радио Брод

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Новчана средства се прикупљају за помоћ у лијечењу тешко обољелог Синише Крушкоњића из Брода.

08.06.2023 14:03

КАКО ПОМОЋИ НАШОЈ ДЈЕЦИ

Дана 9.6.2023. г. са почетком у 19 часова у хотелу Onix у Броду ће се одржати Јавна трибина

06.06.2023 14:35

ОДРЖАНА РЕДОВНА СЈЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ БРОД

У уторак 30.5.2023. г. одржана је 27. редовна сједница Скупштине општине (СО) Брод. Сједница је одржана у сали СО у згради Поште са почетком у 9 часова.

31.05.2023 10:24