БОГАТИМ ПРОГРАМОМ У УДРУЖЕЊУ „КОРАК НАДЕ“ ОБИЉЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 3 Decembra, 2025 у 14:39

Културно-умјетничким програмом и дружeњем, Удружење родитеља, дјеце и омладине са посебним потребама и лица са инвалидитетом „Корак наде“ данас је обиљежило 3. децембар – Међународни дан особа са инвалидитетом.
У богатом програму учествовала су малишани из Јавне установе предшколства „Бели анђео“, чланови Културно-умјетничког друштва „Душко Трифуновић“, Удружења „Љубитељи школе гитаре“, као и штићеници „Корака наде“, који су својим наступима унијели радост и ведрину у данашње окупљање.
Предсједница Удружења „Корак наде“ Гордана Ковачевић истакла је да је данас у просторијама удружења владала посебна, ведра атмосфера.
„Дјеца се јако радо одазивају, они не могу нешто посебно да ураде, али ипак, они то ураде на свој начин. Углавном, они имају свој начин на који се изражавају“, истакла је Ковачевић.
Подсјетила је да „Корак наде“ ове године обиљежава 16 година рада и постојања, те нагласила да се бројна бродска удружења радо одазивају позиву да учествују у програмима које ово удружење организује.
„Све то вријеме имамо наше вриједне пратиоце, то су дјеца из КУД ‘Душко Трифуновић’ и ‘Бели анђео’. Такође, из других удружења учествују радо“, додала је она.
И ове године, обиљежавању је присуствовала делегација пријатеља из Борова. Начелник општине Борово Зоран Баћановић подсјетио је на важност његовања блиских односа двије локалне заједнице и њихових удружења.
„Веома радо се одазовемо позиву. Видимо да то и овој дечици много значи, да донесемо неки поклончић, скупи се и неки хуманитарни прилог у виду финансијских могућности колико можемо да приложимо и то сигурно допринесе раду овог удружења. Све у свему, једна геста заиста вредна хвале и свака част Удружењу ‘Корак наде’ које води рачуна и бригу о деци с посебним потребама“, поручио је Баћановић.
Приредби су присуствовали и начелник општине Брод Милан Зечевић, савјетник начелника Славиша Томичевић и предсједник Скупштине општине Брод Милош Станишић.
Начелник Зечевић истакао је захвалност свима који својим трудом и ангажманом доприносе раду удружења и подсјетио на значај подршке коју локална заједница пружа.
„Као и сваке године, и ове године смо имали прилику да послушамо разноврстан садржај, првенствено од самих чланова овог Удружења, али исто тако, захваљујем се и ‘Школи гитаре’ и нашем вртићу, на увијек додатно лијепој ноти свега оног што могу да нам приуште“, рекао је Зечевић.
Начелник је додао да општина Брод остаје посвећена даљем унапрјеђењу услова за рад удружења.
„Морам да нагласим да је општина Брод и до сад подржавала, али свакако планира да у наредном периоду још више подржи рад овог Удружења. Надамо се да ћемо у некој скоријој будућности наћи много систематичнији приступ помоћи самом овом Удружењу“, поручио је Зечевић.










КОНФЕРЕНЦИЈА БЕБА 2026 У БРОДУ
Туристичка организација општине Брод, уз подршку Општине Брод, организује традиционалну манифестацију „Конференција беба 2026“, која ће бити одржана у уторак, 30. јуна 2026. године, у Градском парку у Броду, са…
25.06.2026 08:19
КУД „ДУШКО ТРИФУНОВИЋ“ ПРЕДСТАВЉА БРОД НА МЕЂУНАРОДНИМ ФЕСТИВАЛИМА У ИСТАНБУЛУ
Чланови Културно-умјетничког друштва „Душко Трифуновић“ отпутовали су данас у Истанбул, гдје ће током седмодневног боравка наступити на два интернационална фестивала и представити културно насљеђе, традицију и обичаје Посавине, промовишући на…
24.06.2026 13:35
ИСПРАЋЕНА ДРУГА ГРУПА КОРИСНИКА НА БАЊСКУ РЕХАБИЛИТАЦИЈУ У ТЕСЛИЋ
Шест корисника из реда борачких категорија отпутовало је данас на десетодневну бањску рехабилитацију у ЗТЦ „Бања Врућица“ у Теслићу, у оквиру програма подршке који Општина Брод реализује путем јавног конкурса…
24.06.2026 13:28