БОГАТИМ ПРОГРАМОМ У УДРУЖЕЊУ „КОРАК НАДЕ“ ОБИЉЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ
Аутор: Maja Mitrović | Ажурирано: 3 Decembra, 2025 у 14:39

Културно-умјетничким програмом и дружeњем, Удружење родитеља, дјеце и омладине са посебним потребама и лица са инвалидитетом „Корак наде“ данас је обиљежило 3. децембар – Међународни дан особа са инвалидитетом.
У богатом програму учествовала су малишани из Јавне установе предшколства „Бели анђео“, чланови Културно-умјетничког друштва „Душко Трифуновић“, Удружења „Љубитељи школе гитаре“, као и штићеници „Корака наде“, који су својим наступима унијели радост и ведрину у данашње окупљање.
Предсједница Удружења „Корак наде“ Гордана Ковачевић истакла је да је данас у просторијама удружења владала посебна, ведра атмосфера.
„Дјеца се јако радо одазивају, они не могу нешто посебно да ураде, али ипак, они то ураде на свој начин. Углавном, они имају свој начин на који се изражавају“, истакла је Ковачевић.
Подсјетила је да „Корак наде“ ове године обиљежава 16 година рада и постојања, те нагласила да се бројна бродска удружења радо одазивају позиву да учествују у програмима које ово удружење организује.
„Све то вријеме имамо наше вриједне пратиоце, то су дјеца из КУД ‘Душко Трифуновић’ и ‘Бели анђео’. Такође, из других удружења учествују радо“, додала је она.
И ове године, обиљежавању је присуствовала делегација пријатеља из Борова. Начелник општине Борово Зоран Баћановић подсјетио је на важност његовања блиских односа двије локалне заједнице и њихових удружења.
„Веома радо се одазовемо позиву. Видимо да то и овој дечици много значи, да донесемо неки поклончић, скупи се и неки хуманитарни прилог у виду финансијских могућности колико можемо да приложимо и то сигурно допринесе раду овог удружења. Све у свему, једна геста заиста вредна хвале и свака част Удружењу ‘Корак наде’ које води рачуна и бригу о деци с посебним потребама“, поручио је Баћановић.
Приредби су присуствовали и начелник општине Брод Милан Зечевић, савјетник начелника Славиша Томичевић и предсједник Скупштине општине Брод Милош Станишић.
Начелник Зечевић истакао је захвалност свима који својим трудом и ангажманом доприносе раду удружења и подсјетио на значај подршке коју локална заједница пружа.
„Као и сваке године, и ове године смо имали прилику да послушамо разноврстан садржај, првенствено од самих чланова овог Удружења, али исто тако, захваљујем се и ‘Школи гитаре’ и нашем вртићу, на увијек додатно лијепој ноти свега оног што могу да нам приуште“, рекао је Зечевић.
Начелник је додао да општина Брод остаје посвећена даљем унапрјеђењу услова за рад удружења.
„Морам да нагласим да је општина Брод и до сад подржавала, али свакако планира да у наредном периоду још више подржи рад овог Удружења. Надамо се да ћемо у некој скоријој будућности наћи много систематичнији приступ помоћи самом овом Удружењу“, поручио је Зечевић.










НАРЕДНО СКУПШТИНСКО ЗАСЈЕДАЊЕ ЗАКАЗАНО ЗА 26. ЈУН
На данас одржаном колегијуму Скупштине општине Брод договорено је да се 18. редовна сједница СО Брод одржи у петак, 26. јуна 2026. године у сали СО Брод у згради Поште.…
12.06.2026 10:50
ФУДБАЛСКО ВЕЧЕ У СПОРТСКОМ ЦЕНТРУ ПОСЕБНО УСРЕЋИЛО НАЈМЛАЂЕ НАВИЈАЧЕ
Бројни љубитељи фудбала синоћ су у Великој дворани Спортског центра у Броду заједно пратили свечано отварање првенства и прву утакмицу на великом платну, уживајући у одличној атмосфери. Посебно узбуђење донијела…
12.06.2026 07:22
ПРЕДСТАВНИЦИ ОПШТИНЕ БРОД ПРИСУСТВОВАЛИ ОБИЉЕЖАВАЊУ ДАНА РУСИЈЕ У САРАЈЕВУ
Замјеник начелника општине Брод Дејан Чечавац и савјетник начелника општине Славиша Томичевић присуствовали су свечаном пријему организованом поводом Дана Русије у Амбасади Руске Федерације у Сарајеву. Присуство представника Општине Брод…
11.06.2026 17:42