Данас у 10 часова начелник општине Брод Илија Јовичић се састао са учесницима акције вађења авио-бомбе из Саве. Акција је успјешно завршена јуче са извлачењем 130 кг тешке бомбе испод моста.

Начелник Јовичић је у разговору изразио захвалност присутнима за отклањање потенцијалне опасности по грађане. Због специфичног положаја, Брод је у протеклим ратовима доста страдао; као као посљедица су остала и многа неексплодирана убојита средства (НУС), на чијем се безбједном уклањању константно ради, рекао је Јовичић.

Уклањање бомбе су извели рониоци Министарства за унутрашње послове Републике Чешке, с којима Министарство безбједности Босне и Херцеговине од 2015. године сарађује на уклањању НУС-а из водотокова, те уз подршку Федералне управе цивилне заштите и деминерског и ронилачког тима Републичке управе цивилне заштите Републике Српске.