Синоћ са почетком у 18 часова у сали за састанке Општине одржана је презентација реконструкције и осавремењавања јавне расвјете у Броду. Пред присутним члановима Општинске управе и Привредног савјета представљена је „Анализа могућности за идејни пројекат реконструкције јавне расвјете у општини Брод“.

У овој „техно-економској анализи“ наведено је да се тренутно користе свјетиљке са живиним, и нешто рјеђе натријумовим изворима свјетлости, које је потребно мијењати сваке друге (живину свјетиљку) односно  четврте године (натријумову).

Замјеном постојећих, најновијим свјетиљкама са ЛЕД изворима свјетлости, чији је радни вијек са посљедњим генерацијама преко 25 година, постигла  би се уштеда од 58%. У овом тренутку решење које је предложено анализом, јесте фазна замена по приоритетима.

Могућност квалитетније расвјете и снижења трошкова електричне енергије јавне расвјете заокупило је пажњу присутних чланова Привредног савјета и носилаца најодговорнијих функција локалне самоуправе.