У уторак 16.05.2017. године одржан је колегијум Скупштине општине Брод. Предсједник Скупштине Иво Мијић отворио је сједницу Колегијума у 12 часова. За дневни ред су предложене три тачке које су и усвојене.

Под првом тачком дневног реда расправљало се о дневном реду за наредну сједницу Скупштине општине Брод. Предложених 17 тачака су образлагали обрађивачи испред Општинске управе Брод. Колегијум је прихватио све тачке за наредну, 7. редовну сједницу Скупштине.

Друга тачка дневног реда се односила на утврђивање датума одржавања сједнице Скупштине. Предложена је сриједа 31. мај 2017. године у 9 часова у сали Скупштине. Одборници су потврдили, гласањем, овај датум одржавања сједнице.

Под тачком разно, упућени су одређени приједлози и сугестије за унапријеђење рада Скупштине. Колегијум Скупштине је завршен у 13.30.