Борачка организација и Општина Брод Вас позивају да присуствујете обиљежавању манифестације „Дани Липе на Вучијаку 2017″.

У суботу, 20. маја

–           у 19 часова у  Подновљу –  помен парастос погинулим борцима Вучијачке бригаде у Спомен соби  гдје се налазе ликови 124 погинула борца Вучијачке бригаде;

–           у 21 час у Спомен цркви на Липи  молитвени помен, паљење „Вучијачке ватре“ и дружење народа Вучијака;

У недјељу, 21. маја

Марш, бициклијада и маратон под називом „ПУТЕМ ПРВОГ ПРОГОНА СРБА У  БиХ“

–         За маратон и бициклијаду окупљање до 7,00 часова на Тргу Патријарха Павла;

–         За марш- окупљање до 7,30 часова  код мотела „Камен“

Циљ: Липа- црква Светог Јована Владимира

–          у 11 часова,  света литургија, помен парастос погинулим борцима вучијака, oбраћање званица, културно-умјетнички програм, полагање вијенаца и заједнички, народни  ручак.

Сваке суботе и недјеље, пред православни празник Спасовдан,  његује се  помен и сјећање на борбе вођене 1992. године, када је спријечено даље цијепање Републике Српске и омогућен наставак пробоја коридора под називом „Битка за пут живота и спаса“. На мјесту Липа, гдје се спаја пет општина – Добој, Дервента, Брод, Модрича и Вукосавље изграђена је спомен-црква посвећена Светом Јовану Владимиру, а у порти су подигнути споменици погинулим српским борцима у одбрамбено-отаџбинском рату и Другом свјетском рату.