petak, 03 Novembar 2017 10:55

НАЧЕЛНИК ПРИСУСТВОВАО КОНФЕРЕНЦИЈИ

У Бањалуци је јуче од 12 часова у Административном центру Владе Републике Српске одржана Конференција Савеза општина градова РС (СОГРС) којој је присуствовао начелник општине Брод Илија Јовичић и потпредсједник Скупштине општине Брод Милош Станишић.

Главне теме Конференције су биле „Превенција корупције на локалном нивоу“ и „Примјена Закона о локалној самоуправи и Закона о службеницима и намјештеницима“.

Конференцију је отворила Предсједница Владе Српске Жељка Цвијановић која је рекла да је ријеч о анализи примјене два суштинска закона којима се уређује живот у локалним заједницама да би се видјело да ли је потребно побољшати одређена законска рјешења. Она је истакла да је друга важна тема о којој је било ријечи - борба против корупције, која треба да се сагледа и на локалном и на републичком нивоу, али и на нивоу БиХ.