srijeda, 01 Novembar 2017 12:32

ПРИПРЕМА ЗАЈЕДНИЧКИХ ПРОЈЕКАТА

Представници општине Ириг боравили су у петак 27. 10. 2017. године у Броду. Повод посјете Општинској управи је био заједничко аплицирање пројеката у програму  „Прекограничне сарадње Србија - БиХ“.

Начелник општине Илија Јовичић је изразио спремност за учествовање у оваквим пројектима јер се „за мањи дио средстава могу постићи велики резултату“. На састанку је утврђено опредјељење за Специфични циљ 1. Позива: Унапређење одрживог планирања у области животне средине и подстицање биодиверзитета.

Овим пројектом би се побољшала ефикасност јавног комуналног предузећа у управљању чврстим отпадом. Такође, пројекат је предвиђен за заштиту дијела ријечног слива Саве и подстицај његовом биодиверзитету.

Програм прекограничне сарадње Србија-Босна и Херцеговина 2014-2020 је у оквиру Инструмента за претприступну помоћ Европске уније (ИПА ИИ), алокације 2014, 2015 и 2016.

Irig Brod priprema cbc2